České fórum - diskuze i reklama Reklamní pozice pro zájemce

Kalendář

April 2021
M T W T F S S
« Jul    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Reklama24.cz

Jak je poskytnuta půjčka a proč to trvá tak dlouho?

Jak je poskytnuta půjčka a proč to trvá tak dlouho?

AdzRanki: Filmy ke stažení

Jistě bychom všichni chtěli aby nám byly služby poskytovány vždy co nejrychleji, pokud možno ihned. Ne vždy to však je tak jednoduché. Když se bavíme o poskytování půjček, je tu několik oblastní, které proces poskytnutí peněz mohou zdržet. V tomto krátkém článku také budeme mluvit o tom jakým způsobem jsou půjčky poskytovány.

Co je třeba pro získání půjčky

Půjčky jsou poskytovány občanům České republiky, kteří jsou zletilí – starší 18 let. Dále mohou nebankovní firmy a banky vyžadovat potvrzení o výši měsíčního příjmu a nebo potvrzení o zaměstnání. Možná by v tomto případě stačilo přinést výplatní pásku a firmě dát kopii? Potvrzení o zaměstnání je vyžadováno aby firma minimalizovala rizika, která by podstupovala, kdyby půjčovala lidem, kteří nemají příjem. Další věcí, kterou úvěrová firma kontroluje ještě před schválením rychlé půjčky je zda žadatel nemá záznam v tzv. registru dlužníků. Záznam do registru se dostane tak, když zájemce o půjčku nesplácí peníze bance a nebo jiné nebankovní firmě. Zda-li máte záznam v registru dlužníků se dozvíte od úvěrové firmy když vám půjčku neschválí, a nebo placeným výpisem z registru dlužníků. Je vhodné použít nějakou levnou službu, která vystaví výpis jak z bankovního registru dlužníků BRKI, tak z obecného centrálního registru dlužníků. Oficiální stránku byste měli snadno najít na internetu.

Jak je rychlá půjčka poskytována?

Po splnění výše uvedených podmínek s největší pravděpodobností klasickou nebankovní a nebo i bankovní půjčku získáte. Pojďme si říci jak může vypadat obvyklý proces poskytnutí peněz. Proces začíná vyplněním objednávkového formuláře kde vyplníte své údaje a parametry požadované půjčky. Formulář odešlete a za nedlouho (obvykle do 24 hodin ve všední dny) jste kontaktování pracovníkem půjčkové firmy. Pracovník s vámi domluví detaily podpisu půjčky. Následně půjdete fyzicky podepsat půjčku na pobočku a nebo je někdy možné korespondenčně podepsat úvěrovou smlouvu (tento proces odeslání a získání smlouvy poštou však může trvat třeba 72 hodin kvůli přepravě českou poštou). Často je také dostupná tzv. rychlá půjčka přes SMS, zde je možné souhlasit s podmínkami firmy elektronicky pomocí SMS zprávy, takže by celý proces měl být mnohem rychlejší, jelikož je půjčka stvrzena pouze rychlým zasláním SMS. Po potvrzení půjčky pak zbývá firmě jen odeslat peníze klientovi. Odeslání peněz probíhá nejčastěji bankovním převodem, který může trvat asi 24-48 hodin v pracovní dny. U některých firem jako HomeCredit si můžete peníze vyzvednout ihned na poště a nebo přijdou složenkou během asi 24-48 hodin. Banky zase často poskytují peníze přímo na místě. Možná, že právě ony poskytují rychlé půjčky – ty nejrychlejší.

Pridat komentar

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>