České fórum - diskuze i reklama Reklamní pozice pro zájemce

Kalendář

May 2020
M T W T F S S
« Jul    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Reklama24.cz

Co je torrent tracker

Co je torrent tracker – Co jsou Torrent trackery

Torrent trackery jsou počítače které shromažďují informace o tom kdo sdílí který torrent a pro které soubory byl torrent vytvořen. Více informací o tom co je torrent soubor naleznete zde.

Každý člověk který má nějaká data může pro ně jednoduše vytvořit torrent například v torrent klientu uTorrent. Takový torrent soubor (má pár desítek až stovek kilobajtů) se nahraje právě na torrent trackery nebo trackery. V česku se to nahrává například na nejznámější CZTorrent.net. Musíte být však členy protože je to privátní torrent tracker. Jako člen tohoto trackeru získáváte možnost stahovat a nahrávat torrenty.

V cizině je ale opravdu spousty torrent trackerů na které se dají torrenty nahrát zdarma bez registrace. (hledejte “submit torrent free”, “upload torrent free”, “free torrent tracker upload” a podobně.

Jakmile vyplňujete Info pro nový torrent na trackeru tak si skopírujete jeho speciální adresu (tzv. announce) a ta se pak skopíruje do torrent aplikace na vašem počítači, respektive do vlastností torrent souboru který máte v aplikaci přidaný. Díky tomu bude moci torrent aplikace (utorrent, qbittorrent) kontaktovat trackery naslouchající na adrese announce a spojit vás díky trakerům s dalšími lidmi, které stejný torrent také sdílí.

Nejznámější torrent trackery

Mezi nejznámější anglické torrent trackery patří: thepiratebay.org další najdete pomocí vyhledávače když zadáte: largest open torrent trackers

Nejznámější český torrent tracker je tracker.cztorrent.net a sktorrent.eu, jsou ale i další

Seznam českých torrent trackerů najdete pod odkazem v minulé větě.

torrentům zdar!

1 comment to Co je torrent tracker

Pridat komentar

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>