České fórum - diskuze i reklama Reklamní pozice pro zájemce

Kalendář

July 2019
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Reklama24.cz

Torrent – co je Torrent

Torrent – co je Torrent

Trorrent je soubor o velikosti desítek až několika stovek kilobajtů s příponou “.torrent”. Tento torrent soubor obsahuje souhrn informací o souborech pro jejichž sdílení byl vytvořen. Aby mohl být torrent sdílen mezi mnoha lidmi, je třeba ho nahrát na nějaký počítač který je pořád online. Těmto počítačům se říká torrent trackery.

Proto Torrent soubor obsahuje také adresy těchto serverů. Tyto adresy pak použije program pro práci s torrent soubory. Těmto programům se říká “torrent klienti” a ty mají za úkol otevřít torrent soubor a navázat komunikaci s torrent trackery. Torrent trackery mají informace o lidech kteří tento torrent již stáhli a sdílejí aktuálně sdílejí data (filmy, hudbu a podobně) pro které byl torrent vytvořen. Jakmile zjistí uživatele sdílející data (seeder, peer), naváže spojení a začne stahování torrentů.

Jedním z nejznámějších programů pro stahování torrentů je uTorrent (Pí torrent). uTorrent je jakýsi download manager (správce stahování). Zobrazuje se v něm seznam stahovaných torrentů, čas do konce stahování apodobně. Nic jiného vlastně ani neumí.

Torrent program si přečte z torrent souboru informace o tom které servery (torrent trackery) tento torrent indexují. S těmito torrent trackery pak uTorrent komunikuje a zjišťuje kteří uživatelé právě soubory k tomuto torrentu mají k dispozici. Více o torrent trackerech se dozvíte zde.

Shrnutí informací o torrentech a jejich stahování

Torrent soubor je tedy pouze informace která je přečtena programem uTorrent. uTorrent následně naváže za pomoci torrent trackeru spojení s uživatelem majícím právě ty soubory které potřebujeme.

My defakto potřebujeme vědět jen kde si stáhnou torrenty a čím je spustíme (uTorrent).

Torrentu zdar

Pridat komentar

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>